X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

آدم‌های ساکت

Mahdi Jaberi's blog

درباره مهدی جابری/ پروفایل


مهدی جابری
نویسنده و روزنامه‌نگار

متولد ۲۹ اردی‌بهشت 1360

متاهل

دانشجوی کارشناسی ارشد "مدیریت رسانه" در دانشگاه تهران

فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه تربیت معلم تهران (خوارزمی) در رشته زبان و ادبیات فارسی


***

پیش از ۶ سالگی در روستاهای اطراف همدان و همراه با پدربزرگ و مادربزرگم زندگی می‌کردم. مقاطع تحصیلی دبستان و راهنمایی را در مدرسه امیرکبیر (قم) و سال اول دبیرستان را در مرکز دین و دانش گذراندم. مقطع متوسطه را در دبیرستان سلمان تهران به پایان رساندم و مرکز پیش‌دانشگاهی باباطاهر، پل ورود من به دانشگاه بود.

در کنکور سراسری سال ۱۳۷۸ که بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر شرکت‌کننده داشت، با رتبه ۷۴۳ وارد دانشگاه تربیت معلم تهران (خوارزمی کنونی) شدم و در رشته‌ای که آن روزها مورد علاقه‌ام بود (زبان و ادبیات فارسی) مشغول به تحصیل شدم؛ دانشگاه و رشته‌ای که نخستین انتخاب من در زمان انتخاب رشته بود.


در طول تحصیلات دانشگاهی به عنوان مسئول کانون ادبی جهاد دانشگاهی و دبیر انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی فعالیت داشتم.

برگزاری نخستین جشنواره ادبی صدای سخن عشق با حضور عطاالله مهاجرانی وزیر فرهنگ وقت و احمد مسجد جامعی (که مدتی بعد وزیر فرهنگ دولت اصلاحات شد) و برپایی نشست‌های ادبی و شب‌شعرهای سراسری از جمله فعالیت‌های من در دانشگاه محسوب می‌شود.

روزنامه‌نگاری را به صورت حرفه‌ای از سال ۱۳۸۵ آغاز کردم اما پیش از آن در دانشگاه تربیت معلم تهران مدیرمسئولی یک نشریه مستقل دانشجویی را به مدت ۳ سال بر عهده داشتم. همچنین در دوران دبیرستان با نشریات محلی همکاری می‌کردم. 


از ۱۳۸۵ تا خرداد ۱۳۹۲ خبرنگار حوزه اجتماعی روزنامه ایران  و  نیز دبیر گروه تهران این روزنامه بودم. در همین مدت همکاری‌هایی با خبرگزاری‌های برنا  و  ایرنا داشتم.


هفتم خرداد ۱۳۸۷ در سومین جشنواره سراسری میراث فرهنگی و رسانه رتبه نخست را در بخش گزارش خبری کسب کردم؛ دکتر محمد مهدی فرقانی، استاد فریدون صدیقی، دکتر یونس شکرخواه و دکتر حسین قندی از جمله اعضای هیات داوران آن جشنواره بودند.


اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد  دانشگاه تهران  در رشته "مدیریت رسانه" هستم.

*


تا کنون چندین بار به دلایل مختلف در دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافته‌ام و هرچند در یکی از پرونده‌ها تا دادگاه مطبوعات پیش رفتم اما محکومیت قضایی ندارم.

تلاش می‌کنم در چارچوب قانون قلم بزنم و البته به قانون اعتماد و امید دارم.


*
***
**


**


**